Školní mléko a Ovoce do škol

By Červinková Pavlína - zveřejněný:02 Září 2013

Vážení rodiče,

naše škola je zapojena do celostátního programu „ Školní mléko“ a „ Ovoce do škol“.

Oba programy jsou finančně podporovány EU a ministerstvem zemědělství.

Hlavním cílem obou projektů je podpořit zdravou výživu a zdravý vývoj našich dětí.

Program „ Školní mléko“ -  každý žák má nárok na jeden dotovaný výrobek každý vyučovací den. Dodavatelem mléčných výrobků je Madeta a.s. Dotované výrobky jsou určené pro žáky především jako zdravá svačinka  ke konzumaci v ZŠ. Dále je možné si zakoupit i další výrobky, které jsou již nedotované. Nabídku výrobků najdete na webových strankách www.laktea.cz. Do programu jsou zařazeny i děti z MŠ. Ty dostávají dotované výrobky v rámci školního stravování ( tedy přesnídávky nebo svačinky).

Program „ Ovoce do škol“ – tento program je určen pouze žákům základních škol. Žáci dostávají 2x do měsíce ovoce, zeleninu nebo ovocné a zeleninové šťávy, které konzumují ve škole též v rámci svačinek.

Základní škola Dvory
Dvory 40
Nymburk
zsdvory@seznam.cz